Jednym z moich najsilniejszych i  miłych wspomnień z dzieciństwa jest wspomnienie zabaw w ogrodzie. Kiedy byłam mała  mieszkałam w domu z ogrodem, który był dla mnie całym światem.

Dzięki wyobraźni, każda część ogrodu, każda jego ścieżka i zakamarek miały dla mnie czar i znaczenie. Była ścieżka, która w maju zamieniała się w oszałamiająco pachnącą konwaliami aleję. Były zaułki, czarowne zakamarki na tyłach ogrodu, wśród krzaków agrestu, czerwonych porzeczek  i cudowna polana pod jabłonką, która rodziła najwspanialsze jabłka. Poza moim własnym ogrodem zdarzało mi się czasami spędzać czas w innych ogrodach i każdy z nich miał w sobie setki ukrytych tajemnic.

Kiedy zobaczyłam wśród nowości książkę O.G.R.Ó.D z wydawnictwa Dwie Siostry wiedziałam, że to będzie coś na co warto zwrócić uwagę.  I nie pomyliłam się. Książka jest fantastyczna. To kolejna z serii, po DOMKU, DESIGNIE, MODZIE i SZTUCE. I tym razem zadbano aby książka, bawiła, cieszyła, uczyła, bezgranicznie wciągała oraz rozbudzała chęć do otworzenia szeroko oczu ze zdumienia, że takie cuda są na świecie. Siłą tej publikacji jest jest uniwersalny charakter, bo choć przygotowana została dla dzieci, dorośli z nie mniejszą przyjemnością mogą ją nie raz przeczytać i obejrzeć. Książka obfituje w ilustracje oraz dużo świetnie i zwięźle podanych wiadomości. Znalazło się też miejsce na humorystyczne drobiazgi :) Czterdzieści dwa rozdziały poświęcone najbardziej fascynującym, dziwnym i  pięknym ogrodom na świecie. Jest też przepis jak zrobić swój czarodziejski ogród  – nie zdradzę więcej by nie psuć Wam ogromnej przyjemności z zatopienia się w tej książce. Mnie od razu przyszła ochota  na udanie się w podróż śladami tych czarownych miejsc.

OGRODZatem jedno jest pewne, po tej lekturze tym, którzy w dzieciństwie mieli szczęście buszować w jakimś ogrodzie,wrócą wspomnienia a tym, którzy nie znają tej przyjemności, z pewnością obudzi się wyobraźnia – a czy nie o to chodzi w czytaniu ?

Książka O.G.R.Ó.D. to zdecydowanie mój numer jeden póki co azcałej dotychczas dostępnej serii.

Książeczka ma ten wspaniały kwadratowy, poręczny format, twardą oprawę i zabawne ilustracje. Należy do tych książeczek, które „rosną” razem z dziećmi i można się nią cieszyć przez wiele lat. Rekomendowany wiek to 5+

O.G.R.Ó.D. znajdziecie tutaj :

https://kumiko.pl/ksiegarnia/ogrod-olsniewajace-grzadki-i-rabatki-owczesne-i-dzisiejsze-321811.html

 

Pin It on Pinterest

Share This