Jestem wielką fanką Zaginionej dziewczyny. Kiedy widzę, że ktoś próbuje wypromować swoją książkę, porównując ją do niemal najlepszej powieści Gillian Flynn (wyżej stawiam tylko Ostre przedmioty), nie potrafię się powstrzymać i po prostu ją czytam, mimo iż wiem doskonale, że oryginału nie przebije (sprawdziło mi się to już przy kilku innych tytułach). Tym razem mój wybór padł na intrygującą nowość – Dziewczynę w walizce Raphaela Montesa.

Teo Avelar to z pozoru normalny student medycyny: uprzejmy, inteligentny, ale jednocześnie wycofany i stroniący od kontaktów międzyludzkich. Zmienia się to całkowicie, gdy pewnego dnia poznaje uroczą Clarice. Chłopak wie, że to prawdziwa miłość, jedyna i niepowtarzalna, która przytrafia się człowiekowi tylko raz w życiu. Kłopot w tym, że nie wie o tym jego wybranka… Teo nie może pozwolić, by cokolwiek stanęło na ich drodze do szczęścia i w tym celu podejmuje całkowicie rozsądne w jego mniemaniu kroki. Chyba już wiecie, skąd wziął się taki tytuł, prawda?dziewczyna w walizce

Nic na to nie poradzę, ale lubię czytać o psychopatach. Im bardziej nienormalna historia, tym lepiej. Pod tym względem Raphael Montes zdecydowanie spełnił moje oczekiwania, bowiem bohaterowie Dziewczyny w walizce są, delikatnie rzecz ujmując, obłąkani i zwichnięci psychicznie. Mimo dość oczywistego tytułu, fabuła nie jest aż tak jednoznaczna, dzięki czemu finał historii zaskakuje i pozostawia po sobie uczucie satysfakcji. Wprawdzie całość nie jest aż tak interesująca jak książki Flynn, to jednak muszę przyznać, że lektura ostatecznie mnie zadowoliła i przekonała do tego, by w przyszłości sięgnąć po kolejne powieści Montesa. Jeśli będą równie dobre jak ta, to będę naprawdę szczęśliwa, bo nie ma dla mnie nic lepszego niż wciągający thriller.

Dziewczyna w walizce to książka dla osób, które tak jak ja lubią czytać o różnego rodzaju patologiach. Fanom Gillian Flynn zapewne przypadnie ona do gustu, mimo że nie jest aż tak wstrząsająca jak obiecuje Lauren Beukes. Mimo to gorąco ją wszystkim polecam – Montes napisał dobry thriller, a o to przecież chodzi.

Angelika

Dziewczyna w walizce czeka na Was w Kumiko:

https://kumiko.pl/ksiegarnia/dziewczyna-w-walizce-322169.html

Pin It on Pinterest

Share This