Coraz chętniej sięgam po powieści z gatunku new adult. Wciągają mnie i intrygują, toteż na mojej liście książek do przeczytania pojawia się coraz więcej pozycji w tym nurcie. Ostatnio przeczytałam powieść Jak powietrze Agaty Czykierdy-Grabowskiej, którą reklamowano jako pierwszą polską powieść new adult. Muszę przyznać, że jak na dzieło rodzimego autora, książka ta jest naprawdę dobra i w niczym nie ustępuje zagranicznym tytułom!

Bohaterami powieści są młodzi ludzie po przejściach, którzy wbrew wszystkim przeciwnościom losu starają się o to, by osiągnąć szczęście. Ich perypetie są dość skomplikowane, ale to akurat domena nurtu new adult, więc nie ma się czemu dziwić, że mają takiego pecha. Najważniejsze jest jednak to, że autorka w niczym nie przesadza. Wydarzenia, które mają miejsce w książce, przedstawione są w sposób autentyczny, dzięki czemu książka wydaje się niezwykle życiowa. Ani razu nie przyszło mi do głowy, by zakwestionować fabułę, a ostatnio zdarza mi się to aż nazbyt często.IMG_4340

Jak powietrze czyta się naprawdę przyjemnie. Jest to taka typowa, letnia lektura: wystarczy ułożyć się na leżaku w ogrodzie z książką w jednej ręce i zimnym napojem w drugiej – po prostu bajka!

A wiecie co jest jeszcze fajne w tej powieści? Fakt, że jej akcja dzieje się w Polsce! Bohaterowie kursują między warszawskim Żoliborzem a Pragą, które autorka przedstawia jako dwa różne światy. Dzięki temu perypetie Oliwii i Dominika wydają się jeszcze ciekawsze. Wszak przeciwieństwa się przyciągają, prawda?

Polecam Wam z całego serca lekturę tej powieści. Nie brak w niej dramatów, ale tak naprawdę jest to ciepła historia, którą warto poznać. Jestem niezwykle zadowolona z tego, że ta książka trafiła w moje ręce – teraz mam nadzieję, że trafi i w Wasze!

Angelika

Jak powietrze znajdziecie tutaj:

https://kumiko.pl/ksiegarnia/jak-powietrze-327710.html

Pin It on Pinterest

Share This