Kiedy za oknem szaro i ponuro, nie ma nic lepszego od filiżanki ulubionej herbaty i książki czytanej pod kocem. Tym bardziej, jeśli książka ta należy do jednego z Twoich ulubionych gatunków literackich! Tym razem mój wybór padł na powieść o jakże przewrotnym tytule – Kiedy pada deszcz. Jej autorką jest Lisa De Jong.

Bohaterką książki jest Kate, dziewczyna, która ukrywa pewien mroczny sekret przed bliskimi i najlepszym przyjacielem, Beau. Tajemnica ta bardzo jej ciąży, jednak Kate wie, że nie może powiedzieć absolutnie nikomu o tym, co przeżyła przed dwoma laty. Została zgwałcona, a chłopak, który jej to zrobił, zastraszył ją tak, że zmieniła się nie do poznania i kiedy Beau szykował się na studia, ona nawet nie myślała o tym, że kiedykolwiek opuści swoje rodzinne miasto. Pewnego dnia pojawia się w nim przystojny Asher Hunt…IMG_4339

Kiedy pada deszcz to typowa powieść z gatunku new adult. Oznacza to, że jej bohaterowie mają za sobą ciężkie przeżycia (lub nadal się z nimi borykają), a motorem napędzającym fabułę jest rodzące się uczucie. Nie inaczej jest w przypadku dzieła De Jong, które nie wyróżnia się wprawdzie niczym szczególnym na tle konkurencji, lecz fabuła i bohaterowie są na tyle ciekawi, że lektura książki jest prawdziwą przyjemnością. Dodatkowo styl autorki jest lekki jak piórko, co stanowi kolejny powód, dla którego warto sięgnąć po jej dzieło.

Polecam tę powieść wszystkim osobom, które lubią się rozerwać przy niezobowiązującej lekturze. Ja zabrałam się za nią po przeczytaniu megatrudnego zbioru reportaży Ganbare, a przed sięgnięciem po monumentalny Middlesex Jeffreya Eugenidesa.

To także dobry wybór urlopowy, kiedy ma się chęć poczytać, ale niekoniecznie coś poważniejszego.

Angelika

Książkę kupicie tutaj:

https://kumiko.pl/ksiegarnia/kiedy-pada-deszcz-322171.html

Pin It on Pinterest

Share This