Od czasu do czasu sięgam po książki młodzieżowe, które poruszają kontrowersyjne bądź z jakichś względów ważne tematy. Tym razem mój wybór padł na Moje serce i inne czarne dziury od Jasmine Wargi.

W książce przedstawiono historię dwójki poturbowanych psychicznie nastolatków, którzy umawiają się, że za img_4897dwa tygodnie popełnią wspólnie samobójstwo. Co ciekawe i zarazem przerażające, takie układy to na świecie nic nowego. Ludzie zmawiają się, by wspólnie zrobić to, na co sami nie mają odwagi. Okropne, ale prawdziwe.

Jasmine Warga prezentuje ten trudny temat w taki sposób, by udowodnić młodzieży, że zawsze istnieje druga strona medalu. Że choć oni już dawno stracili nadzieję, ona wciąż istnieje i jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko po nią sięgnąć. Podoba mi się to, że autorka przedstawia problem z dwóch stron. Najbardziej godne szacunku jest jednak to, że napisała tę powieść, by nieść młodym ludziom ukojenie i nadzieję.

Moje serce i inne czarne dziury to lektura na jeden wieczór. Troszeczkę wzrusza, ale generalnie nie należy do zbyt oryginalnych historii. Szczerze mówiąc, odrobinę mnie znudziła, mimo wszystko uważam, że dobrze zrobiłam, iż ją przeczytałam. Co więcej, z pewnością poleciłabym ją innym osobom – tym, które same borykają się z depresją, i tym, których ta choroba nie dotyczy bezpośrednio, ale dotyka np. najbliższą rodzinę i przyjaciół.

Angelika

Książkę znajdziecie tutaj:

https://kumiko.pl/ksiegarnia/moje-serce-i-inne-czarne-dziury-337520.html

Pin It on Pinterest

Share This